Již dlouho jsme hledali možnosti, kde bychom mohli nakoupit na jediném místě kvalitní bylinné a přírodní přípravky pro krásu a také pro zdraví. Jelikož jsme hledali bez úspěchu, rozhodli jsme se nečekat a vytvořit takové místo nejen pro sebe ale i pro vás. Pro všechny, kteří o sebe rádi pečují, dbají na své zdraví a hledají vždy přirozenou a přírodní cestu. My jsme si zvolili cestu přes Heřmánkovou louku a doufáme, že se k nám přidáte.

 

“Buďte krásní a zdraví uvnitř i navenek.”

 

Jako jistě mnozí z vás, i my jsme se kdysi potkali s různými nežádoucími účinky produktů, pátrali jsme po jejich složení a následně byli zděšeni, co vše se k výrobě kosmetiky používá. V řadě produktů, které jsou kolem nás se bohužel vyskytuje neuvěřitelné množství chemie, ropných produktů, konzervantů, silikonů, umělých barviv, parabenů a mnoho dalších škodlivých látek. To nás přivedlo k vyhledáváni alternativ. 

Láska k přírodě, její síla a blahodárné účinky nás časem přesvědčili, že dary přírody jsou vším co naše tělo potřebuje. Na Heřmánkové louce tak naleznete kvalitní přírodní kosmetiku, bylinnou lékárnu, přípravky pro matku a dítě, kosmetické základy pro výrobu vlastní domácí kosmetiky, různé doplňky a mnohem víc. Všechny produkty osobně pečlivě vybíráme a s úžasnou pomocí přátel a rodiny také sami zkoušíme.  

Zaměřujeme se na vyhledávání značek, které odpovídají naší filozofii, kladou důraz na vysokou kvalitu jak při výrobě tak při výběru surovin, záleží jim na udržitelnosti a ekologii, nepostrádají originalitu a zároveň je jim blízká estetika a jednotný vizuální styl.

“Dary přírody jsou vším co naše tělo potřebuje.”

Možná se ptáte proč právě český název “Heřmánková louka”, zrovna když je teď tak moderní vše pojmenovávat zejména v angličtině. V první řadě pocházejí všechny nabízené produkty výhradně od výrobců z Česka a Slovenska. Přesvědčili jsme se, že pro kvalitu rozhodně není třeba chodit daleko. Jsme velmi hrdí na to, že je u nás mnoho šikovných a talentovaných výrobců, kteří se vrací k tradičnímu řemeslu a zároveň kvalitou svých produktů mohou konkurovat velkým značkám.

Název pro e-shop tedy odráží lásku k naší zemi a také rozhodnutí podporovat výhradně lokální produkci. Jelikož Heřmánek pravý je jednou z neznámějších léčivých rostlin hojně rostoucích právě na českých a slovenských loukách, volba názvu byla jasná. Pro své účinky se heřmánek využívá jak v kosmetice, tak i v léčitelství, což také dokonale vystihuje nabídku obchodu.

 

“Všechny nabízené produkty pocházejí výhradně od výrobců z Česka a Slovenska.”

 

Pro zajímavost prozradíme, že naše logo představuje siluetu heřmánku, kterého stonek kopíruje tok brněnské řeky Svratky. To odkazuje jak na lokálnost, tak na Brno, jako město ze kterého sami pocházíme a kde Heřmánková louka vznikla.

Nebylo to vždy jednoduché, založit takový e-shop si vyžaduje skutečně hodně energie, času a také pevné nervy. My jsme ale měli obrovské odhodlání a i když už všichni kolem nevěřili, že Heřmánková louka někdy uzře světlo světa, nevzdali jsme to. Teď se z toho neuvěřitelně těšíme a věříme, že i vy si Heřmánkovou louku zamilujete alespoň tak jako my.

 

Doufáme, že zde naleznete vše co potřebujete ke každodenní péči o vaše tělo a zdraví.

A pokud by se tak nestalo, budeme rádi za jakékoliv podněty, připomínky a tipy.

 

s láskou Váš tým Heřmánkové louky