I vy jste vždy toužili vyrábět si vlastní přírodní kosmetiku, ale všechny recepty a návody byly napsané jakoby jiným jazykem? Neuvěřitelné množství ingrediencí, nesmysluplné postupy a všechno tak neskutečně zdlouhavé? Než se tím člověk prolouská často ztratí veškerou chuť, a to je opravdu škoda. My jsme však po vás objevili a vyzkoušeli zcela jednoduchý recept na pleťový krém.
 
 
Garantujeme, že výroba tohoto hydratačního pleťového krému Vám nezabere víc než 15 minut.
Krém má hustou konzistenci, výborně hydratuje, zvláčňuje a zanechává pleť sametově hebkou. Na výrobu krému budete potřebovat jakýkoliv přírodní olej, dle typu vaší pleti (mandlový, avokádový, jojobový, atp.), dále destilovanou vodu a včelí vosk. Alternativou pro vegany a alergiky na včelí produkty může být kandelilový nebo karnaubský vosk.
Čistý včelí vosk je díky své husté konzistenci vynikajícím základem pro výrobu krému. Má antibakteriální účinky, pleť výborně ošetřuje, zpevňuje a stimuluje také její prokrvení.
 
Ingredience na 60 ml krému:
 
  • 20 g oleje (avokádový, mandlový, jojobový atp. - dle typu pleti)

  • 20 ml destilované vody

  • 4 g včelího vosku

 
Postup:
 
  1. Připravte si středně velký hrnec a ponořte jej do vodní lázně.

  2. Do hrnce nalijte olej a vsypte voskové vločky, které se po chvíli začnou v oleji roztápět.

  3. Zlehka míchejte.

  4. Ve chvíli, kdy se vosk zcela rozpustí, odstavte z plamene.

  5. Pak přilijte destilovanou vodu a ihned rozmixujte mixérem.

  6. Za tepla naplňte do přichystané nádobky.

 
Dle preferencí možno do krému na závěr přidat pár kapek vašich oblíbených esenciálních olejů.
Na 60 ml postačí cca 8 kapek esenciálních olejů, dle typu pleti přidávejte nebo ubírejte počet kapek - pro mastnější pleť míň a pro sušší víc kapek oleje.
 
Až krém vychladne, získá hutnější konzistenci. Krém není potřeba uchovávat v lednici, právě naopak chlad by mu mohl uškodit. Jeho trvanlivost určíte jednoduše, a to dle doby expirace použitého oleje.
 
Doufáme, že jsme vás tímto jednoduchým receptem dostatečně namotivovali k výrobě a budeme rádi, když nám napíšete, jak se vám krém vydařil.
 
 
 

Produkty z tohoto článku